crm
22 قدم برای ارائه آموزش نرم افزار CRM

من از سال 1998 آموزش مشتری در نرم افزار CRM را ارائه دادم و می خواستم بعضی از تجارب من را به عنوان یک مربی به اشتراک بگذارم. در بخش اول مقاله دو بخش من، مراحل را که می توانید برای آماده سازی و ارائه یک جلسه تمرین نرم افزار CRM موثر انجام دهید نگاه کنید. در قسمت دوم ما به دنبال بهترین شیوه ها خواهیم رفت. ما همچنین بررسی نحوه پیگیری پس از آموزش، چگونگی به دست آوردن بازخورد و نحوه قرار دادن این بازخورد برای استفاده خوب را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید دفعه بعد حتی بهتر کار کنید.

 
این که آیا این اولین بار شما یک جلسه آموزشی است یا شما یک مربی حرفه ای با تجربه هستید، امیدواریم که در مراحل ذکر شده در زیر مقدار کمی ارزش پیدا کنید.
 
آماده شدن و ارائه یک جلسه آموزشی
موفقیت نرم افزار CRM بستگی به جامعه کاربر درگیر شدن دارد و این کار ما به عنوان مدیران و مربیان است تا به کاربران کمک کنیم تا با طراحی و ایجاد برنامه های آموزشی موثر دست و پنجه نرم کنند.
 
و من اغلب می گویم، یک مربی خوب 50٪ از کار را قبل از حتی پا در کلاس درس انجام خواهد داد.
 
1. تعیین اهداف
نتیجه ی ایده آل برای هر جلسه تمرین را مشخص کنید. اهداف ممکن است بخشی از یک برنامه طولانی مدت باشند، اما آنها باید خودشان قابل سنجش باشند. به عنوان مثال، "در پایان این جلسه شما قادر به پردازش بازگشت مشتری در نرم افزار CRM خواهید بود و یا ممکن است تصمیم بگیرید که لیست های کوچکتر زیر را مانند
 
 
2. اهداف را با زبان آموزان به اشتراک بگذارید
در ابتدای جلسه تمرین اهداف وظیفه خود را با یادگیرندگان به اشتراک بگذارید و در پایان جلسه از آنها بخواهید تا آنها را امتحان کنند تا بتوانند وظایف را انجام دهند. این تکنیک "خود امضا" مسئولیت یادگیرنده را برای یادگیری خود انتقال می دهد. بگذارید پیش از آنکه بدانند یک عنصر از خود ارزیابی وجود دارد به طوری که آنها از ابتدا توجه داشته باشند. یکی از عوامل کلیدی برای پذیرش کاربر موفق، تشویق کاربران به پذیرفتن مسئولیت است.
 
3. مقدمه سهامداران ارشد
یک سهامدار ارشد جلسه آموزشی را معرفی کنید. مقدمه نیازی به بیش از حد طولانی نیست (و ممکن است پیش از ضبط در یک ویدئو در صورتی که سهامدار ارشد در دسترس نباشد)، اما کارآموزان باید درک کنند که چرا از آنها خواسته می شود از نرم افزار CRM به عنوان مخالف هر چه که این بود که آنها قبلا انجام داده بودند. مقدمه ای از سهامدار ارشد مانند حامی پروژه یا کاربر ارشد در یک واحد تجاری، راهی عالی برای توضیح دلایل کسب و کار برای تغییر نرم افزار CRM جدید است.
 
4. ایجاد محتوای takeaway
یادگیرندگان را با چیزی که نکات اصلی یادگیری را در جلسه ترکیب می کند، فراهم می کند. شما می توانید با فرمت های مختلف مانند یک برگه A4 چند لایه، مراحل فرآیند را که می توانید در میز نگهداری کنید، آزمایش کنید. راه های دیگر برای ایجاد محتوا ممکن است برای ضبط ویدیوئی باشد که کاربران می توانند از طریق یک پورتال داخلی دسترسی داشته باشند. حتی ممکن است تصمیمی برای ویرایش قابلیت کمک در نرم افزار CRM (مانند ابزار یادگیری مسیر در Microsoft Dynamics 365) را ویرایش کنید. مواد آموزشی خوب می تواند ROI ROI را افزایش دهد و به آموزش های متداول کلاس درس کمک کند. مایکروسافت آموزش و پرورش کیت برای مایکروسافت دینامیک 365 می تواند نقطه شروع خوب و دارای برخی از محتوا است که می تواند ویرایش به تناسب نیاز شما.
 
 
5. محتوای جلسه را خوب بدانید
مهم است که هنگام آموزش در Dynamics 365 اعتماد به نفس داشته باشید زیرا کاربران در سطح اطمینان خود قرار می گیرند. اگر یک مربی به نحوی اعتماد به نفس عمل نکند، کاربران این کار را انجام می دهند و ناخودآگاه این عدم اعتماد به نفس می تواند به درک خود از نرم افزار CRM گسترش یابد. بهترین راه برای تبدیل شدن به اعتماد به نفس چیزی است که آن را واقعا خوب بدانید، و تنها راه شناختن آن واقعا خوب است، تمرین، تمرین، تمرین!
 
اطمینان حاصل کنید که قبل از جلسه تمرین آزمایشی کافی انجام داده اید تا بتوانید نتایج را پیش بینی کنید و می توانید شناسایی کنید که ممکن است دانش آموزان به اشتباه بروند.
 
6. حواس پرتی را بردارید
اطمینان حاصل کنید که یادگیرندگان در جلسات تمرین شما حیرت زده نشوند محیطی سودمند را از روی میز فراهم کنید تا کاربران بتوانند در یادگیری تمرکز کنند. تنظیم چند قاعده زمین مانند ...
 
"لطفا سعی کنید از صحبت های جانبی در طول تمرین جلوگیری کنید".
"لطفا تلفن را خاموش کنید و آنها را در این سبد قرار دهید تا زمانی که ما یک شلوار داشته باشیم"
از مردم بپرسید که اطمینان حاصل کنید که همکارانشان در حال آموزش هستند و نباید آنها را مختل کرد، مگر اینکه ضروری باشد. امروزه زندگی بسیاری از حواس پرتی ها ممکن است. وقتی کارآموزان شما را ناراحت می کنند، یاد نمی گیرند.
 
7. بررسی کنید که تکنولوژی قبل از جلسه کار می کند
من از دست داده ام تعداد زیادی از جلسات آموزشی که در اواخر شروع می شود، زیرا اتصال WiFi به اتاق بررسی نشده است و یا کاربران اطلاعات ورود به نرم افزار CRM ندارند. شما باید به زودی (یا حتی بهتر است روز قبل بررسی کنید) مطمئن شوید که همه چیز در حال کار است و باید کاربرهای نقش درست امنیتی، ورود به سیستم، گذرواژه و غیره داشته باشند. هدف شما باید زمانی است که جلسه شروع می شود به "ضربه زدن به زمین در حال اجرا".
 

8. شروع به زمان و پایان در زمان

در طول جلسه پیگیری کنید. شروع به زمان و پایان در زمان. جلسه انتظار برای ورود به اواخر را تاخیر ندهید. اگر به وضوح متوجه شده اید که چه زمانی شروع می شود، باید انتظار داشته باشید که افراد حرفه ای باشند و به موقع به کار خود ادامه دهند. همچنین اطمینان حاصل کنید که محتوا را به دقت برنامه ریزی کرده اید تا زمانی که مجاز است متناسب باشد، سعی نکنید که بیش از حد فشرده شود. اغلب مربیان تازه کار سعی می کنند مطالب زیادی را در خود جای دهند زیرا آنها از "بیرون آمدن از مواد" ترس هستند. وقت خود را صرف کنید و به یاد داشته باشید که گاهی اوقات کمتر است.

 

فقط به این دلیل که چیزی برای شما آشناست، می تواند به راحتی به نظر برسد، اما برای یک کاربر جدید، ممکن است دشوار باشد یا درک کند. اجازه دهید زمان زیادی را برای تمرینکنندگان بگذرانید.

 

9. با استفاده از داده هایی که یادگیرندگان با آن آشنا هستند

اگر یادگیرندگان با نام افراد و شرکت هایی که قبلا می دانند تعامل داشته باشند، می توانند فرآیند یادگیری را تسریع بخشند و در عین حال به آنها در مورد سناریوهای واقعی در طول آموزش کمک می کنند.

 

10. یک "پارکینگ پارک" را برای پرسشهای خارج از محدوده ایجاد کنید

این نکته واقعا مفید است برای کمک به ماندن در مسیر و نباید پریشان شود. اساسا، شما فقط باید یک تخته سفید و یک قلم نشانگر تخته سفید داشته باشید. سپس هنگامی که هر پرس و جو می آید که مربوط به آموزش فوری است شما می توانید آن را برای ارسال آن به "پارکینگ خلیج" و اجازه دهید کاربران می دانند که پس از آموزش شما این سوال را به شخص مربوطه و پاسخ دریافت کنید. این معمولا فردی را که از این سوال سوء استفاده می کند، را تحسین می کند، زیرا می داند که در برخی مواقع یک پاسخ دریافت می کند و سپس می تواند بر یادگیری تمرکز کند. این نکته اگر شما یک مربی جدید هستید یا کمی مطمئن نیستید در مورد آنچه که در مورد شما خواسته شده است، می توانید فشار را نیز از بین ببرید.

 

11. ارائه آموزش مبتنی بر روند

در صورت امکان، سعی کنید آموزش های مبتنی بر فرآیند را انجام دهید و از مطالعات موردی یا داستان های کاربر استفاده کنید. کارآموزان فقط باید در مورد جنبه های نرم افزار CRM آموزش ببینند که باید آنها را به طور مناسب و کارآمد مورد استفاده قرار داد. 5 راه مختلف را برای ورود به یک تماس تلفنی آموزش ندهید، زیرا این می تواند اشتباه دانش آموزان را داشته باشد. سعی کنید آموزش "گام به گام" را انجام دهید تا پیگیری آسان تر شود

 

12. در جلسه صبحه سنگین شدن را انجام دهید

به یاد داشته باشید زمانی که به تمرین صبح می آید، همیشه از روز بعد از ظهر بهتر خواهد شد. بنابراین، مهم است که در زمان شروع و قبل از ناهار، بخش عمده ای از آموزش را پوشش دهید. سپس از جلسه بعد از ظهر برای تقویت آنچه که قبلا با ارائه فرصتی برای تمرین پوشش داده شده است استفاده کنید.

 

13. برنامه ریزی وقفه های منظم

تمام روز آموزش در محل کار می تواند برای کاربران بسیار چالش برانگیز باشد زیرا آنها همچنین یک روز کاری را انجام می دهند که در جلسه تمرین انجام نمی شود. اگر شما به کاربران اختلالات منظم داده اید، راحت تر احساس می کنید که آنها می توانند ایمیل های خود را به صورت دوره ای بررسی کنند و در مورد هر چیزی ضروری به نظر برسند. ما معمولا حداقل هر 90 دقیقه را قطع میکنیم، شاید بیشتر اگر جلسه تمام روزه باشد

 

14. ایجاد و توزیع دستورالعمل روشن

دستور کار باید چند روز قبل از آموزش، با کارآموزان به اشتراک گذاشته شود تا آنها بتوانند انتظار داشته باشند. این برنامه شامل اهداف جلسه، محتوا که باید پوشش داده شود و یک برنامه زمانی برای روز باشد.

 

15. آن را به دست و تعاملی

در صورت امکان آموزش و تمرین بسیار مناسب داشته باشید و آن را تعاملی کنید. ما متوجه شده ایم که برخی گروه ها از آزمون ها و بازی ها لذت می برند. این می تواند سرگرم کننده آموزش و همچنین یادگیری را تقویت کند. اگر دستگاه های کافی برای هر دانش آموز ندارید، پس بهتر است که افراد را با هم هماهنگ کنید، زیرا بعضی از مردم این روش را بهتر می آموزند. اگر شما دانشجویان را به هم متصل می کنید، فقط اطمینان حاصل کنید که مجموعه مهارت های موجود را بر این اساس تعادل می دهید. به عنوان مثال، مطمئن شوید که یک تازه کار را با یکی از کارکنان با تجربه تر تجربه می کنید.

 

16. گروه های آموزشی را کوچک نگه دارید

هرچه افراد بیشتری در جلسه تمرین حضور داشته باشند احتمال بیشتری دارد که سوالات و پچ پچ این تمرین را مختل کند. مهم است که به یاد داشته باشید که آموزش تنها می تواند در سرعت کمترین فرد در اتاق پیشرفت کند. اگر مطمئن نیستید که چه تعداد افراد باید در یک گروه قرار گیرند، من معمولا راهنمایی های زیر را به عنوان نقطه شروع پیشنهاد می کنم

 

  • آموزش استاندارد فرآیند نرم افزار CRM - تا 6 کارآموز (مگر اینکه شما ویزرهای طبقه را در دست داشته باشید تا به کارآموزان کمک شود)
  • "نشان دادن و گفتن" نوع آموزش (دست ندهید) با Q & A در پایان تنها - تا 15 نفر. این جلسات را کوتاه تر و متمرکز نگه دارید
  • سیستم آموزش مدیران - تا 4 نفر
  • مدیران - 1: 1 (جلسات متمرکز کوتاه طراحی شده)

 

 

17. "خانه تکانی" را بدهید

 

این یک تکنیک خوب برای استفاده است اگر شما آموزش چند روز قبل از دسترسی کاربران به سایت نرم افزار CRM زندگی می کنند. این شامل تنظیم چند وظیفه مبتنی بر سناریو برای کاربران برای انجام در روز تا Go-Live، به طوری که آنها آموزش را فراموش نکنید. به طور معمول، بیش از 10 تا 15 دقیقه در روز برای یادگیری تازه در رشته ی Go-Live خدمت نخواهند کرد. نتایج کار را می توان به وسیله مربی مربی یا یک مدیر نرم افزار CRM ارزیابی کرد که از هر گونه الزامات آموزش بیشتر می تواند تعیین شود.

 

18. انعطاف پذیر باشید

شما ممکن است خود را با گروهی پیدا کنید که به نظر نمی رسد به هر دلیلی جذاب باشد. وقتی این اتفاق می افتد، آماده تغییر مسیر و چیزی متفاوت است. هرچه تجربه بیشتری کسب می کنید راحت تر آن را پیدا خواهید کرد که زبان بدن مرد را بخواند. برای دستیابی به بهترین نتیجه از آموزش، گروه های مختلف افراد ممکن است نیاز به تحریک های مختلف داشته باشند.

 

19. از بازخورد درخواست کنید

جلسه تمرین خود را تجزیه و تحلیل کنید فکر کنید که چه کار می کرد و چه چیزی می توانست بهبود یابد. این کار به شما کمک خواهد کرد که در آینده بار دیگر یک کار بهتر انجام دهید. و نگران نباشید برای بازخورد از زبان آموزان بخواهید. بهترین راه برای بهبود این است که مردم دیگر بپرسند که به طور ناشناس نظرات خود را بیان کنند. فرم های بازخورد مفید هستند، همانطور که نظرسنجی آنلاین ناشناس در مایکروسافت داینامیک 365 صدای مشتری ایجاد شده است. مهمترین چیزی که در مورد بازخورد باید به یاد داشته باشید، نظرات و یا رتبه بندی ها نیستند. این اقداماتی است که شما بر اساس بازخوردی که در نهایت به بهبود برنامه آموزش کلی شما کمک می کند، می پردازید.

 

20. دنبال کردن هر گونه نمایش داده شود

پیگیری در لیست "پارکینگ" شما. در زندگی، یک قانون خوب این است که همیشه کاری را که می خواهید بکنید انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که شما در لیست پارکینگ پارکینگ پیگیری کنید و برخی از پاسخ ها را به افراد مناسب ارسال کنید، اگر بخواهید اعتبار را حفظ کنید، بسیار اهمیت دارد، اما همچنین با تصویب کاربر کمک خواهد کرد زیرا باعث ایجاد وضوح در پروژه / سازمان می شود و همه را مطلع می کند.

 

21. کاوش تکنیک های مختلف برای ارائه آموزش

به تفکر در مورد آموزش نرم افزار CRM به عنوان یک فعالیت کلاس درس نپردازید. راه های زیادی برای ارائه آموزش کافی به کاربران وجود دارد. شما حتی ممکن است تصمیم به انتخاب یک مجموعه را به عنوان بخشی از یک بسته یادگیری ترکیبی قرار دهید.

 

بعضی از تکنیک های زیر را در نظر بگیرید:

 

  • یادگیری از راه دور (برای افرادی که نمی توانند آن را در دفتر بگذارند).
  • آموزش ویدئوی ضبط شده (برای یادگیری هر زمان و هر کجا که هستید)
  • آموزش پادکست ضبط شده (برای یادگیری در حین سفر)
  • نکات و ترفندهای داخلی خبرنامه الکترونیکی
  • نرم افزار CRM روزانه در یک فرمت برنامه نیش می زند
  • کارگاه های نرم افزار CRM (برای رد کردن)

لیست بالا شامل چند مثال است، اما در واقع تنها محدودیت تخیل شماست.

 

22. سرگرم کننده باشید

به خاطر داشته باشید: ما تنها یک بار این راه را می گذرانیم، بنابراین نگران نباشید.

 

خلاصه

اجازه ندهید که تیم پروژه نرم افزار CRM خود را در یک تله تمرین آموزش به عنوان یک فعالیت واحد قرار دهد. این ذهنیت منجر به تلاش کاربران، تصویب کاربر ضعیف، و در نهایت یک پروژه شکست خورده است. آموزش نرم افزار CRM باید از ابتدا بخشی از پروژه باشد و سپس بخشی از عملیات باشد. سعی کنید از آموزش نرم افزار CRM به عنوان "مربیگری" برای تیم خود استفاده کنید. ممکن است مجبور باشید، قرض گرفتن یا سرقت کمکهای اضافی را بپردازید، اما من شما را تشویق می کنم که شروع به ایجاد برنامه های یادگیری سفارشی در اطراف نرم افزار CRM خود کنید، نه یک عدد معمولی که برای تمام جلسات آموزشی مناسب باشد. پس از همه، نرم افزار CRM نمی خواهد برود.

 

من امیدوارم مطالب این مقاله دو بخش را مفید بدانید و به شما کمک می کند تا فکر کنید چگونه می توانید از طریق تحویل آموزش خود از کیفیت کار و کیفیت خود بهره مند شوید.

 


(0) نظر
برچسب ها :نرم افزار CRM, نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری
X